Újdonságok
Iskola Előkészítő |
Iskola előkészítő foglalkozás Ajánlott korosztály: 5-7 éveseknek ( elsősorban azoknak, akik 2019/2020-as tanévben kezdik majd az első osztályt)
A foglalkozás időtartama: hetente lx 45 perc
A foglalkozás célja: Októbertől májusig tartott heti foglalkozások célja, hogy megkönnyítse a gyermekek óvoda-iskola közötti átmenetét. Mind készségekben -képességekben, mind pedig lelkiekben-érzésekben.
Hogyan is? Sok mozgással, játékos feladatokkal, rengeteg eszközhasználattal szeretnénk azokat a készségeket és képességeket fejleszteni, amikkel a gyerekek könnyedén léphetnek be az iskolába. A foglalkozások során a gyerekek játékos formában elsajátítják az iskolakezdéshez szükséges ismereteket. Beszélgetünk az érzésekről, amik bennük vannak, és hogy milyen kihívásokkal találkoznak majd. Gyakorlatokat tanítunk amelyekkel felkészíthetik testüket, agyukat és magukat a tanulásra nap mint nap. Trükköket is mutatunk ahogy az érzelmeiket, a stresszt, a félelmeiket kezelhetik. Ehhez az EDU -K és a One Brain módszereit használjuk.
Amit nyújtunk: - alacsony létszámú csoport (max. 8 fő) - differenciált foglalkozás a gyerekekkel - visszajelzés a gyermekről (erős és fejlesztendő területek megjelölése) - könnyed játékos órák - önbizalom fejlesztés, félelmek-szorongások oldása - testi&lelki felkészítés az iskolára A teljes tanévre tervezett főbb területek: A tanév során havi 3-4 alkalommal a hagyományos kognitív területek fejlesztése történik az órákon. Havi 1 alkalommal pedig az EDU-K módszereivel készülünk az iskolára.
Fejlesztésre kerülő területek: - Írás-előkészítő (helyes ceruzafogás, helyes testtartás, finommotorika fejlesztése, szem-kéz koordináció fejlesztése) - Matematikai képességfejlesztés (problémamegoldó gondolkodás fejlesztése, logikus gondolkodás fejlesztése, matematikai fogalmak. kialakítása, szám-mennyiségfogalom kialakítása) - Szövegértés fejlesztése, beszédfejlesztés, szókincsbővítés, figyelemfejlesztés, emlékezetfejlesztés - Környezetismereti képesség[ ejlesztés - Mozgásfejlesztés (nagymozgások, egyensúly)
EDU-K által érintett területek: - Agyféltekék integrálása - Érzelmi fejlesztés, önbizalom fejlesztése - Mit gondolok az iskoláról? Mitől félek? Mit várok? Hogyan leszek bátor? - Ki vagyok én ? Milyen vagyok? Miben vagyok jó? - Mi irányítja a testem ?Hogyan működik az agyam? Hogyan tudom jobban használni a fejem? Agyam? Milyen amikor az egyik vagy a másik agyféltekémmel teszek valamit? És ha együtt? - Hogyan tudok könnyebben tanulni? - Mit tudok tenni a rossz dolgokkal, amik körülöttem történnek?
Minden foglalkozáson az adott tananyaghoz kapcsolódó feladatlapot töltenek ki vagy valami kreatív munkát készítenek a gyerekek egyéni munkában, ami visszajelzés a szülőknek és a pedagógusnak is. Bővebb iskola előkészítő információk: Jarkó Andrea, montessori pedagógus Email: Ezt a címet a spamrobotok ellen védjük. Engedélyezze a Javascript használatát, hogy megtekinthesse. Kiss Orsolya, kineziológus, One Brain konzultáns Email: Ezt a címet a spamrobotok ellen védjük. Engedélyezze a Javascript használatát, hogy megtekinthesse. |
Módosítás dátuma: 2018. május 28. hétfő, 07:50 |